Peak design: naše strategie udržitelnosti

Vyrábíme a prodáváme věci, což nevyhnutelně vytváří znečištění. Je odpovědností Peak Design tento nepořádek po sobě uklidit a v první řadě najít způsoby, jak tohoto nepořádku vytvářet co nejméně. To je naše strategie udržitelnosti a přejeme si, aby byla i vaše.

01. MATERIÁLY

VYHÝBÁME SE MATERIÁLŮM, KTERÉ JSOU ŠPATNÉ PRO PLANETU.
RECYKLOVANÉ MATERIÁLY
Od roku 2018 je vnějšek většiny PD batohů a brašen vyroben z 100% recyklovaného nylonu a v současné době hledáme recyklovaný materiál pro vnitřek zavazadel.
PŘECHOD NA RECYKLOVANÝ HLINÍK
V současné době hledáme dodavatele recyklovaného hliníku a plánujeme na něj přejít v roce 2019.
PRACOVNÍ SKUPINA PRO UDRŽITELNOST
Prostřednictvím Outdoor Industry Association spolupracujeme s dalšími společnostmi na vytváření nástrojů udržitelnosti, které se budou sdílet v dalších odvětví našeho průmyslu.
SEZNAM ZAKÁZANÝCH LÁTEK
Naše produkty testujeme proti seznamu REI’s Restricted Substances List (RSL), který specifikuje zakázané nebo omezené materiály a překračuje mnoho standardních regulačních pravidel.
PARTNER SYSTÉMU BLUESIGN
Pracujeme na Bluesign certifikaci tím, že spolupracujeme s firmou Bluesign a získáváme pro batohy/brašny udržitelné materiály napříč celým dodavatelským řetězcem.

02. VÝROBA

POMÁHÁME NAŠIM TOVÁRNÁM K ČISTĚMU PROVOZU A ZACHÁZET DOBŘE SE ZAMĚSTNANCI.
KODEX CHOVÁNÍ NA PRACOVIŠTI
Přijali jsme oficiální standardy pro zacházení se zaměstnanci, mzdu, bezpečnost a podmínky na pracovišti a pomáháme našim partnerským továrnám, aby je splnily nebo překročily.
AUDITY TŘETÍCH STRAN
Investujeme do auditů prováděných třetími stranami přímo na místě, abychom udrželi nás a naše továrny odpovědné za dodržování standardů pro zacházení se zaměstnanci.

03. Kompenzace

KOMPENZUJEME VEŠKERÝ UHLÍK, KTERÝ EMITUJEME A KTERÝ JSME KDY EMITOVALI.
KOMPENZACE SCOPE 1-3
Od roku 2018 je Peak Design plně uhlíkově neutrální. Kompenzujeme naše emise Scope 1, 2 a 3 – celou uhlíkovou stopu, kterou naše obchodní aktivity vytvářejí, od těžby surovin až po dodávky hotových výrobků – nákupem ověřených ofsetů při zachytávání skládkového plynu a zabránění odlesňování.
KOMPENZACE HISTORICKÝCH EMISÍ
Najali jsme si externí experty, abychom mohli vypočítat naše celkové historické Scope 1-3 emise uhlíku od roku 2011 do současnosti. Zakoupili jsme ověřené ofsety pro všechny tyto historické emise plus dalších 20%.
CERTIFIKACE KOMPENZACE
Věříme, že všechny firmy mohou a měly by být uhlíkově neutrální a aktivně vyvíjíme nástroje, které jim to usnadní. Proto jsme spoluzakladateli Climate Neutral. Další informace naleznete na adrese www.climateneutral.org.

04. PODPORA

ZA NAŠIMI SLOVY JSOU I ČINY

1% PRO PLANETU
Jako člen 1% For The Planet věnujeme 1% našich ročních příjmů neziskovým organizacím v oblasti životního prostředí.
CONSERVATION ALLIANCE
Jako členové Conservation Alliance financujeme a obhajujeme iniciativy nazachování chráněných území a divočiny a lobujeme za jejich ochranu.
GIVE A SHOT
Vymysleli jsme a provozujeme web GiveAShot.org, kde se potkávají kreativci a environmentální organizace, které hledají vizuální obsah a jeho tvůrce.
PODPORA KREATIVCŮ
Podporujeme fotografy a filmaře v úsilí o ochranu přírody. Za zmínku stojí projekty Grizzly Country a Irreparable Harm.

A TEĎ TO UDĚLEJTE TAKÉ

Tato strategie a sada nástrojů není pouze naše. Byla vytvořena odborníky a zástupci průmyslu a je určena pro všechny. Snažíme se ji využívat co nejvíce a myslíme si, že vy byste měli také. Zde doporučujeme začít.
01. Zdaňte se. Přidejte se k 1% For The Planet a zavažte se darovat 1% svých příjmů neziskovým organizacím v oblasti životního prostředí.
02. Odhadněte svou uhlíkovou stopu. Použijte nezávislého auditora, jako je např. 3degrees  nebo  Carbonfund.org, abyste odhadli své emise v Scope 1, 2 a 3.
03. Kompenzujte svou stopu. Kompenzace vašich historických emisí uhlíku a všech emisí budoucích je levnější a jednodušší, než si myslíte. Používáme a doporučujeme Carbonfund.org a Bonneville Environmental Foundation.
04. Obklopte se odborníky. Staňte se členem OIA Sustainability Working Group a účastněte se dvakrát za rok setkání této skupiny.
05. Staňte se odborníkem. Přečtěte si OIA’s Social Responsibility Guide.
06. Podívejte se pod pokličku. Auditujte své výrobní provozy na bezpečnost a odměnu zaměstnanců. Používáme a doporučujeme
07. Nastavte laťku. Připravte kodex chování, kterým se budou řídit vaše výrobní provozy. Odpovědnost vaši i vašich partnerů zaručí nezávislé audity. Jako šablonu můžete použít náš kodex chování.
08. Snižte negativní dopad. Higgs MSI Product Tool vám pomůže určit, jak se vámi použité materiály podílí na celkovém negativním dopadu. Nechte váš design a výrobní tým zkontrolovat Restricted Substances List. Prostřednictvím BlueSign získáte hodnocení vašich stávajících materiálů v celém životním cyklu. Snižování dopadů je kritickou součástí každé strategie udržitelnosti, ale vyžaduje čas. Strategie zaměřená pouze na redukci je nedostatečná, protože ignoruje další kroky, které můžete podniknout okamžitě.
OneFive s.r.o. (zastoupení Peak Design pro ČR a SK) - Obchodní podmínky
EUR Euro