TRAVEL TRIPOD – PODPORA

TRAVEL TRIPOD – INSTALACE UNIVERSAL HEAD ADAPTER PRO POUŽITÍ PANO A VIDEO HLAV

Intuitivní kulová hlava stativu Peak Design Travel Tripod je skvělá, ale co panoramatické fotografie? Existuje nějaký způsob, jak uzamknout kulovou hlavu pouze pro horizontální pohyb?

Přestože kompaktní kulová hlava na našem stativu nemá nezávislou panorama funkci (v rámci zvetšení kompaktnosti a jednoduchého ovládání), navrhli jsme univerzální adaptér Universal Head Adapter, který vám umožní používat jakoukoli standardní stativovou hlavu jiných výrobců s PD stativem a tím integrovat panorama funkci.

A co video, fluidní hlavy?

Máme pro vás dobrou zprávu. Universal Head Adapter umožňuje použít také fluidní hlavy pro video.

Tento adaptér však nemá nivelační funkci, takže je třeba určit správné vyrovnání pomocí nivelační bubliny na vaší fluidní hlavě (případně pomocí funkce elektronického horizontu, kterou disponují některé fotoaparáty). Chcete-li vyrovnat hlavu na nerovném terénu, je třeba upravit délku nohou stativu.

Kompaktní a lehké nohy PD stativu jsou dimenzovány pro potřeby komunity cestujících fotografů. Nasazení velké videohlavy na jakýkoli cestovní fotografický stativ (místo na studiový stativ) může mít za následek nežádoucí vibrace nebo pohyb během otáčení a naklánění.

Zajímavé je, že unikátní tvar (profil) nohou stativu Travel Tripod poskytuje vzhledem k jeho objemu a hmotnosti vynikající odolnost proti nežádoucímu kroucení stativu při otáčení hlavy.

Pokud vyžadujete některé z výše uvedených funkcí, můžete si přečíst níže uvedený přehled, shlédnout video, ve kterém PD Creative Director Lawrence Lander demonstruje instalaci a použití adaptéru, nebo si můžete prohlédnout instruktážní kartičku u produktu.

Stručně řečeno, Universal Head Adapter se připevňuje ke střednímu sloupku Travel Tripod pomocí šroubu s imbusovou hlavou.

Jednoduše:

1. Vysuňte kompaktní kulovou hlavu (která se standardně dodává s Travel Tripod) a otočte ji do „režimu focení na výšku“ tak, abyste odhalili upevňovací šroub. Vložte 4mm konec šestihranného klíče dodávaného s Universal Head Adapter (nebo ten, který byl dodán s Travel Tripod, který má trochu větší páku) a uvolněte jej, dokud nebudete moci oddělit kulovou hlavu od středového sloupku.

2. Připevněte Universal Head Adapter pomocí 4 mm šestihranného klíče. Červená šipka dole ukazuje, kde se nachází upevňovací šroub.

3. Poté připevněte stativovou hlavu jiného výrobce.

4. Pomocí přiloženého 2.5 mm šestihranného klíče utáhněte stabilizační šrouby a tím pevně upevněte hlavu. Tímto zabráníte jejímu odšroubování (díky tření mezi šrouby a spodní stranou vaší hlavy).

Toto jsou stabilizační šrouby v jejich „utažené“ poloze (s připevněnou hlavou však nikdy nedojde k takto velkému vyšroubování):

Upevněte je vložením 2.5 mm šestihranného klíče sem (viz obrázek níže)

OneFive s.r.o. (zastoupení Peak Design pro ČR a SK) - Obchodní podmínky
CZK Česká koruna
EUR Euro