Než se do toho pustíme, stojí za zmínku, že cílem Peak Design (proč to děláme) je vytvořit šťastný a smysluplný život pro lidi, kteří tu pracují. To může znít jako klišé a také trochu sobecky. Věříme však, že naše poslání může být dosaženo pouze tehdy, když se 35+ úžasně motivovaných lidí nadšeně vrací denně do kanceláře Peak Design. Náš cíl a naše poslání jdou ruku v ruce.

01. VYRÁBĚT TO NEJLEPŠÍ

Navrhujeme a vyrábíme – design je v našem jménu i v naší DNA. Naše produkty musí být inovativní, perfektně vyrobené a doslova nejlepší ve své kategorii. Laťka je tedy velmi vysoko, ale to je pro nás potřebná výzva. Cílem tohoto vysokého standardu je hrdost, spokojenost, ale i hodně duševního vypětí a mnoho bezesných nocí.

02. USPĚT – ALE NE NA ÚKOR OSTATNÍCH

Většina lidí, kteří vyrábí produkty Peak Design (500+), pracuje v našich partnerských továrnách ve Vietnamu a Číně. Nejsou to přímí zaměstnanci společnosti Peak Design, ale mají stejný nárok na šťastný a spokojený život. Nejsme úspěšní, pokud nejsou součástí tohoto úspěchu. Vyjednáváme o spravedlivé odměně a bezpečných pracovních podmínkách v našich továrnách. Pravidelně je navštěvujeme a investujeme do auditů, abychom tento cíl odpovědně plnili.

03. CHOVAT SE K ZÁKAZNÍKŮM JAKO K SOBĚ ROVNÝM

Naši zákazníci jsou inteligentní a bystří jedinci, kteří poznají neupřímnost na velkou dálku. Očekávají a zaslouží si transparentnost, takže jim vždy říkáme, jak to myslíme, co a proč to děláme. Když se nám něco nepovede, přiznáváme to a opravíme to. Od našich zákazníků se toho dovídáme opravdu hodně. Proto podporujeme obousměrnou komunikaci s vřelostí, vtipem a respektem. Nečekáme jen na jejich zpětnou vazbu, ale snažíme se s nimi aktivně spolupracovat při zlepšování našich produktů a naší společnosti. A to neplatí je o těch, kteří používají naše produkty – jde i o prodejce, média, kolegy z oboru, partnery a lidi obecně.

04. KOMPENZOVAT NÁŠ VLIV NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Snažíme se tuto planetu uvést do lepšího stavu, než v jakém jsme ji našli. Jsme si vědomi, že výroba a doprava zboží škodí životnímu prostředí. Kompenzace tohoto vlivu je zodpovědností, kterou cítíme jako společnost i jednotlivci. 1% našich příjmů darujeme ekologickým neziskovým organizacím. Garantujeme výdrž našich produktů po celý život a rozbité opravujeme, aby mohly dále sloužit a nekončily na skládkách. Můžeme a uděláme ještě mnohem víc – více viz naše strategie udržitelnosti

05. VYUŽÍT NÁŠ HLAS K PODNÍCENÍ POZITIVNÍCH ZMĚN

Velké ropné a jiné firmy utrácí spoustu peněz, aby dosáhly svých cílů i přes negativní vlivy na přírodu a životní prostředí. My takové prostředky nemáme, ale máme hlas. A využijeme ho k tomu, abychom bojovali za věci, na kterých nám záleží. Věříme, že pak i ti, kteří naslouchají, podniknou další kroky.

06. RADOST JE NA PRVNÍM MÍSTĚ, ZISK NA DRUHÉM

To znamená dvě věci. Za prvé jde o to, aby nám byla naše společnost zábavou – v práci i mimo ni. Zaměstnáváme fajn lidi a nabízíme jim možnost vybrat si pracovat kdy a kde chtějí. Také vyrábíme produkty, které budeme sami používat a milovat. Za druhé to znamená, že naši společnost neprodáváme. Věříme, že pevně spjatý tým a zaměstnanci 100% vlastněná společnost jsou klíčem k efektivnímu plnění našeho poslání. Budeme se držet toho co máme, přestože může být pokušení růst více a rychleji velké.
Toto poslání spolu s trochou štěstí bylo naším receptem na úspěch. Nevzniklo z titulů MBA, manažerských knih nebo předem určených strategií. Je to jednoduše způsob, jakým od začátku této společnosti děláme věci. A až teď jsme to konečně takhle sepsali. Peak Design byl vytvořen naší touhou užívat si naše vlastní životy a dělat něco užitečného a prospěšného. Upřímně doufáme, že tím povzbuzujeme ostatní, aby učinili totéž. No a nakonec uznáváme, že je a vždy bude hodně toho, co se ještě musíme naučit.
OneFive s.r.o. (zastoupení Peak Design pro ČR a SK) - Obchodní podmínky
CZK Česká koruna
EUR Euro