JAKÝ MODEL MICRO CLUTCH (L-PLATE VS. I-PLATE) JE KOMPATIBILNÍ S MÝM FOTOAPARÁTEM?

Nejprve si prohlédni podrobný diagram kompatibility níže a podívej se na toto video: Micro Clutch: Všechno, co byste kdy mohli potřebovat vědět.

Jak vidíte výše, je stále mnoho fotoaparátů, které jsme ještě nevyzkoušeli. Jakmile jich vyzkoušíme více, tabulku budeme aktualizovat. NEBO si vezmi pravítko a sám si kompatibilitu ověř, tento užitečný trik pomůže určit, který model Micro Clutch nejlépe vyhovuje tvému zařízení.

Pokud si stále nejsi jist, pokračuj ve čtení.

SPECIFIKACE

Vybrat správný Micro Clutch je ve skutečnosti docela jednoduché – závisí na typu tvého fotoaparátu a tvaru konkrétního těla. Existuje několik jednoduchých pravidel, která je třeba dodržovat, a několik neobvyklých výjimek.

PRAVIDLA

1. Pokud máš DSLR nebo SLR, zvol si Clutch (funguje dokonce i s bateriovými držáky).
2. Pokud máš bezzrcadlový fotoaparát, zvol si Micro Clutch.
– Pokud tvojí bezzrcadlovému fotoaparátu vystupuje rukojeť, zvol verzi „L-plate“ pro Micro Clutch.
– Pokud tvojí bezzrcadlovému fotoaparátu nevystupuje rukojeť, zvol verzi „I-plate“ pro Micro Clutch.

Jednoduché, že? Ale jako u každého dobrého pravidla existuje několik výjimek, o kterých bys měl vědět:

VÝJIMKA 1: NĚKTERÉ BEZZRCADLOVÉ FOTOAPARÁTY S VYSTUPUJÍCÍMI RUKOJEŤMI FUNGUJÍ VE SKUTEČNOSTI LÉPE S I-PLATEM.

Toto je nejběžnější výjimka. Existují bezzrcadlové fotoaparáty s vystupujícími rukojeťmi, které fungují lépe s I-platem. Buď proto, že rukojeť nevystupuje dostatečně, nebo proto, že je stativý závit na tvém fotoaparátu je příliš vpředu. V obou případech by L-plate přesahoval přes přední okraj fotoaparátu a byl by nekomfortní a nepříjemný. Běžné modely fotoaparátů, které splňují kritéria výjimky 1, jsou například Sony a7c (ale ne ostatní modely a7) a řada Sony a6000 (ale ne a6600, který ve skutečnosti lépe funguje s L-platem).

Jak zjistit, zda tvůj fotoaparát spadá do této kategorie? Vezmi pravítko (čím přesnější, tím lépe) a změř vzdálenost od středu stativového závitu k přednímu okraji rukojeti tvého fotoaparátu. Pokud je tato vzdálenost větší než 3 cm, zvol L-plate. Jinak zvol I-plate.

VÝJIMKA 2: NĚKTERÉ FOTOAPARÁTY JSOU PŘÍLIŠ MALÉ PRO NAŠE MODELY CLUTCH / MICRO CLUTCH.

Do této kategorie spadá většina kompaktních fotoaparátů typu „point-and-shoot“. Pokud se tvůj fotoaparát vejde do kapsy, pravděpodobně je příliš malý pro naše popruhy. Příkladem populárního modelu fotoaparátu, který je o něco menší než Micro Clutch, je Sony RX100. Pokud tvůj fotoaparát spadá do této kategorie, podívej se na náš velmi oblíbený popruh na zápěstí Cuff.

VÝJIMKA 3: NĚKTERÉ FOTOAPARÁTY JSOU KOMPATIBILNÍ S CLUTCH I MICRO CLUTCH.

Některé bezzrcadlové fotoaparáty mají dostatečně velké tělo a rukojeť, aby fungovaly s Clutch a Micro Clutch. Běžné příklady jsou bezzrcadlové fotoaparáty Leica SL2, Canon řady R a Nikon řady Z. Pokud máš jeden z těchto opravdu velkých bezzrcadlových fotoaparátů a často fotíš s těžkými objektivy, doporučujeme větší popruh Clutch. Pokud však upřednostňuješ menší a elegantnější rukojeť (nebo prostě nepoužíváš velké objektivy často), zvol Micro Clutch s L-Plate.

…a pokud se chceš pravidla ignorovat: „Mohu použít I-Plate na fotoaparátu, který by lépe vyhovoval L-Plate?“

Ano, fyzicky můžeš připojit I-Plate ke kterémukoli fotoaparátu, který je kompatibilní s L-Plate. Nicméně pro L-Plate jsme měli velmi dobrý důvod. Fotoaparát s větší rukojetí tě láká k tomu, abys svou ruku posunul více směrem k přední části fotoaparátu a dál od středu základové desky. Pokud používáš I-Plate na fotoaparátu s výraznou rukojetí, můžeš pocítit větší tlak na polštářek mezi prsty, když se snažíš dosáhnout pohodlné polohy ruky. V L-Plate jsme tento tlak zmírnili posunutím polohy otočné základové desky dopředu směrem k přední části fotoaparátu. Navíc má L-Plate delší hypalonový pás a delší polštářek, aby vyrovnal zvýšenou vzdálenost, kterou potřebuje popruh překonat přes tvou ruku. L-Plate byl optimalizován pro fotoaparáty řady Sony a7, ale bude fungovat i s fotoaparáty s podobným tvarem těla. Fotoaparáty, které jsou příliš velké pro L-Plate, jsou vhodnými kandidáty pro Clutch."

OneFive s.r.o. (zastoupení Peak Design pro ČR a SK) - Obchodní podmínky
EUR Euro